jogging bieganie

Co jeść po bieganiu?

Bieganie, szczególnie w ostatnim czasie cieszy się olbrzymią popularnością. Fanatyków porannych i wieczornych przebieżek można spotkać zarówno w parkach, jak i skwerach czy zatłoczonych ulicach. To doskonały sposób nie tylko na zgubienie zbędnych kilogramów, ale też zapomnienie o problemach dnia codziennego, troskach i oczyszczenie myśli. Posiadacze czworonogów mogą pokusić się również o zabranie ze sobą swoich pupili. Jak powinien wyglądać trening z psem? Pisaliśmy o tym tutaj! Wiele osób, szczególnie na początku swojej przygody zastanawia się co jeść po bieganiu? To, jak będą wyglądać posiłki, zależy przede wszystkim… od godziny! 

Co jeść po bieganiu na czczo? Poranni biegacze swoje posiłki potreningowe powinni opierać przede wszystkim na węglowodanach (warzywa czy pieczywo) oraz białku (nabiał, mięso). Doskonale sprawdzi się więc ciemne pieczywo z hummusem, omlet z warzywami czy twaróg z owocami lub klasyczna jajecznica z ulubionymi dodatkami. 

Co jeść po bieganiu wieczorem? 

Jaki posiłek okaże się najlepszym wyborem po wieczornej przebieżce? Najważniejsze jest uzupełnienie podstawowych składników odżywczych. Osoby trenujące przed snem powinny pamiętać jednak o tym, aby kolacja była lekkostrawna. Zbyt ciężkie posiłki mogą przyczynić się do tego, że na drugi dzień odczuwać będziemy zmęczenie, niewyspanie i ogólne rozbicie. W zasady perfekcyjnego menu po wieczornym bieganiu doskonale wpisze się więc jogurt naturalny z bananem, sałatka warzywna czy kanapki z dużą ilością świeżych warzyw. 

A co jeść po bieganiu, aby schudnąć? Osoby, które chciałyby zgubić. zbędne kilogramy muszą pamiętać przede wszystkim o ujemnym bilansie kalorycznym. To postawa!