garnitury damskie

Czy garnitury damskie są dalej w modzie?

Jeszcze jakiś czas temu garnitury stanowiły zdecydowany element mody męskiej. Dzisiaj jednak spotkać można także garnitury damskie. I okazuje się, że tego rodzaju ubiór może doskonale podkreślić walory sylwetki, dodać Paniom pewności siebie i sprawić, iż będą wyglądać na niezależne. W jakich sytuacjach sprawdzi się tego rodzaju ubiór i czy garnitury można traktować także jako element stroju casualowego?

Garnitur damski – kiedy warto ubrać?

Dzięki zmianom w standardach mody, a przede wszystkim w kwestii podejścia do przypisywania konkretnych typów stroju danej płci, garnitury damskie stały się bardzo popularne. W jakich sytuacjach można skorzystać z tego stroju? Tak naprawdę nie istnieją konkretne wytyczne, czy specyficzne przeznaczenie takiego rodzaju garderoby. Pani może założyć garnitur tak samo do pracy, jak również na spotkanie ze znajomymi. Nie istnieją tutaj podwójne standardy, jeśli chodzi o Panów i Panie. 

Czy damski garnitur to dobry pomysł na strój na ważną uroczystość?

Tutaj także nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Strój, sam w sobie, jest jak najbardziej w porządku. Tym bardziej, jeśli wybrać ten z eleganckim krojem i dodatkową, elegancką koszulę. Wtedy taki strój będzie się z pewnością doskonale prezentować, a tym bardziej Pani, która go nosi. Jednak ważne jest, czy ktoś czuje się komfortowo w takich wydaniu. Bo tak naprawdę najlepszą ozdobą każdej Pani jest pewność siebie, świadomość własnego uroku i stylu. 

Garnitur na luźne spotkanie – jaki wybrać?

O ile na oficjalne spotkania służbowe, jak również ważne uroczystości garnitur powinien być dopasowany do sylwetki, a to oznacza, iż przede wszystkim marynarka powinna posiadać wcięcie w talii, a w przypadku Pań dobrze sprawdza się, jeśli sięga okolic linii pasa, o tyle na casualowe spotkania można wybrać nieco inną wersję tego stroju. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się garnitury damskie w całkowicie luźnym wydaniu. W tym przypadku marynarki najczęściej nie posiadają wcięcia, co więcej, są znacznie dłuższe niż te, które stanowią część stroju bardziej oficjalnego. Także spodnie nie są już tak szykowne, a raczej przypominają codzienny ubiór. Jednocześnie taki garnitur na luźne spotkania zachowuje w sobie jakąś lekką, niewymuszoną elegancję, a jednocześnie prezentuje się lekko i zwiewnie. 

Do garniturów warto także stosować dodatki. W przypadku Pań może to być podręczna torebka, która także sprawdza się przy okazji kombinezonów, jak również szpilki, które doskonale podkreślają figurę Pań i stylizacji nadają szyku.