Na czym polega trening obwodowy?

Na czym polega trening obwodowy?

Trening obwodowy to doskonały sposób, aby w szybkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, wzmocnić wytrzymałość, a także poprawić kondycję. Doskonale sprawdzą się w nim osoby, które dotychczas nie miały zbyt dużego doświadczenia na siłowni. Na czym polega trening obwodowy? Jakie jeszcze korzyści przynosi?

Trening obwodowy to nic innego, jak połączenie treningu siłowego z cardio. Ćwiczenia wykonywane są jedno po drugim – zwykle są to serie zawierające określoną liczbę powtórzeń. Czas na odpoczynek jest dopiero po wykonaniu pełnego obwodu. Przykładowy trening obwodowy może obejmować np. 8 rodzajów ćwiczeń wykonywanych w 8 seriach jedna po drugiej. 

Na czym polega trening obwodowy?

To właśnie dlatego tak chętnie wykonują go osoby zabiegane, ponieważ jego wykonanie zajmuje o wiele mniej czasu. Trening ten doskonale podkręca metabolizm, powodując jednocześnie powstanie długu tlenowego. Co to oznacza? Dokładnie tyle, że kalorie spalane są jeszcze na długo po wykonaniu treningu. 

Warto podkreślić jednocześnie, że trening obwodowy z powodzeniem można wykonać w domu. Jakie ćwiczenia warto włączyć? 

  • przysiady, 
  • burpeess, 
  • twist rosyjski, 
  • przysiad-wyskok,
  • wykroki.

Nie zapominajmy jednak, że nawet najbardziej katorżnicze treningi nie przyniosą oczekiwanych efektów bez zdrowej i zbilansowanej diety. Posiłki stanowią aż 70% w drodze po jędrną i szczupłą sylwetkę, pozostałe 30% to aktywność fizyczna. Oprócz warzyw i owoców warto wybierać również produkty nieprzetworzone. Na tym etapie nie sposób nie wspomnieć również o regularnym piciu wody, który jest naszym sprzymierzeńcem w walce i gładką skórę pozbawioną cellulitu.