pływanie na basenie

Poznaj 8 zalet pływania

Nadeszło lato, a wraz z nim wyjątkowo gorące, wręcz upalne dni, w które największym marzeniem jest schłodzenie się w orzeźwiającej wodzie w basenie, jeziorze, morzu czy oceanie. Czy oprócz bezdyskusyjnej i niepodważalnej funkcji orzeźwienia i ochłodzenia, pływanie przynosi jakieś wymierne korzyści dla zdrowia i organizmu? Tego dowiecie się z treści niniejszego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Pływanie a sylwetka

Bezdyskusyjnie, każda aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na sylwetkę. Pływanie pozwala spalić nawet sześćset kalorii w ciągu godziny, zatem efekty mogą być naprawdę zadowalające. Jeśli chodzi o modelowanie sylwetki, to regularne pływanie w basenie czy innym zbiorniku bądź akwenie wodnym pozwala zbudować naprawdę wyrzeźbioną sylwetkę, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Pływanie a zdrowie

Człowiek rodzi się z odruchem pływania, zatem każdy z nas jest zdolny do tego, by nauczyć się pływać. Nie każdy jednak z tej możliwości korzysta. A szkoda, bowiem pływanie na basenie, w jeziorze, morzu, oceanie przynosi wiele korzyści dla zdrowia organizmu. Do najważniejszych zalet pływania można zaliczyć:

  1. wpływ na korygowanie wad postawy;
  2. wzmocnienie mięśni;
  3. nie obciążanie stawów przy aktywności fizycznej;
  4. obniżanie poziomu złego cholesterolu;
  5. pomoc w leczeniu nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy;
  6. redukcja stresu i uwolnienie dawki endorfin, co poprawia humor oraz samopoczucie;
  7. pobudzenie układu krążenia;
  8. wspomagania układu oddechowego.