Poznaj zalety treningu z gumami oporowymi

Poznaj zalety treningu z gumami oporowymi

Media społecznościowe każdego dnia zaskakują kolejnymi innowacyjnymi nowinkami dotyczącymi efektywnego treningu czy najnowszych rodzajów diety. W ostatnim czasie trenerzy fitness oraz popularni influencerzy związani ze sportem i zdrowym stylem życia coraz częściej wspominają i wymieniają mnóstwo zalet treningu z gumami oporowymi. Czy taka forma ćwiczeń ma sens? Na czym polega ich fenomen? 

Gumowy oporowe wykonane są lateksu i mogą być wykorzystane do każdego rodzaju treningów – od ogólnorozwojowego aż po wzmacniający. Gumy do ćwiczeń potocznie nazywane taśmami, dzieli się ze względu na stopień oporu, który wykorzystywany jest podczas ćwiczeń. To właśnie dlatego zarówno osoby początkujące, jak i sportowi weterani powinni dopasować je do swoich możliwości i wytrzymałości fizycznej. 

Dzięki prawidłowej technice ćwiczeń z gumami oporowymi możliwe jest zapewnienie oporu we wszystkich kierunkach. Dzięki temu ćwiczenia, a co za tym idzie, efekty są o wiele bardziej satysfakcjonujące. 

Miniband i power band i taśmy pilates są najpopularniejszymi rodzajami gum, które z powodzeniem wykorzystać można do każdego treningu, bez względu na stopień zaawansowania. Ich głównymi różnicami jest oczywiście budowa, a także funkcjonalność. 

Zastanawiasz się, czy trening z gumami oporowymi jest w stanie zbudować mięśnie? W przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją wielką przygodę z ćwiczeniami, jest to jak najbardziej możliwe. Jednak wszystko, co dobre kiedyś się kończy! W pewnym momencie nawet taśmy o największym stopniu oporu mogą okazać się niewystarczające.