Sprzęt fitness

Najlepszy sprzęt fitness do domu, część 2.

W ostatnim wpisie wykazaliśmy, że orbitreki magnetyczne są jednymi z najlepszych sprzętów fitness, które z powodzeniem można używać w warunkach domowych. Epidemia koronawirusa wyraźnie pokazała wielu osobom, że aby wykonać porządny trening wcale nie trzeba udawać się na siłownię. Warto jednak zaopatrzyć się w sprzęt fitness, który umożliwi ćwiczenie w domu. Dziś kontynuujemy temat treningu w domu.

Rowery treningowe

Nie mniej popularne niż orbitreki są rowery treningowe, które spokojnie można umieścić w swoim domu. One również angażują głównie dolną część ciała. Rowerki treningowe świetnie nadają się do treningów aerobowych, czyli krótszych jednostek treningowych opartych na intensywnym ćwiczeniu. Jest to wyczerpujący trening, który pozwala na maksymalne spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli wybierzemy nieco dłuższą jazdę w bardziej umiarkowanym tempie, to będzie to przede wszystkim trening na poprawę kondycji i wydolności organizmu. Z rowerku treningowego mogą skorzystać wszyscy, ponieważ wygodna pozycja nie nadwyręża kręgosłupa i stawów.

Bieżnie treningowe

Jeszcze jedną naszą propozycją są bieżnie treningowe. Jest to sprzęt fitness, który uwielbiają wszyscy biegacze, ponieważ dzięki niemu można oddać się swojej pasji niezależnie od pory dnia, roku i pogody na zewnątrz. Bieżnia posiada wiele opcji regulowania tempa i poziomu trudności, dlatego jest to rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych sportowców. Podczas treningu pracuje całe ciało, jednak największy akcent położony jest oczywiście na nogi.